Yeni medya, dijital dönüşüm, tasarım odaklı düşünme, pazarlama, psikoloji üzerine bolca okuyup faydalı olduğunu düşündüğüm kaynakları ve düşüncelerimi burada paylaşıyorum.

Özellikle teknolojinin insanların ve toplumların yaşam, düşünce ve iş yapış biçimi üzerindeki etkisini incelemek ilgi alanım.

1986 Bursa doğumluyum. Bursa Anadolu Lisesi, İstanbul ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Bölümünü tamamladım. 2012 yılında yayınladığım tezin içindeki pek çok önerme çoktan hayata geçti.

2006 yılında ilk stajım ile birlikte başladığım iş hayatında 9 farklı sektörde masanın farklı tarafındaki yer alarak tecrübe edindim. Diğer yandan bir girişimci olarak da çok fazla başarısızlık hikayesi yaşamanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuan 16 farklı sektörde faaliyet gösteren firmalara pazarlama ve dijital dönüşüm stratejileri danışmanlığı hizmeti veriyorum. Eğer size faydalı olabileceğimi düşünürseniz lütfen iletişime geçin.

Bernbach

Tek kelime ile Bernbach. O sadece bir usta değil, ustaların ustası. DDB’nin kurucusu, aynı zamanda reklamcılığı üretim bandından çıkarıp alan adam. O Avie’e hazırladığı kampanya ile ikinciliğin bile rekabette kullanılabilecek büyük bir avantaj, büyüklerin makbul olduğu bir otomobil piyasasında Avrupalı küçük bir otomobili (vw) kabul ettirmiş bir dahi.

Reklamcılıkta ilerlemek isteyen herkesin hayatını araştırması, veriği öğütleri tutması gerekne bir usta. Bill Bernbach hakkında bakınız Harper’s ne diyor:” Amerikan kültürü üzerinde 133 yıllık tarihimiz boyunca dergimizin sayfalarında gördüğünüz tüm seçkin yazar ve sanatçılardan çok daha fazla etkisi vardır muhtemelen”

Kamil Mehmet ÖZKAN

◾️Digital Coach™️, New Media, Advisor, Speaker, Writer, Digital, Mobile, New World, New Customer, Istanbul, Gourmet Foods, Travel, Blogging

No Comments

Post a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.