Yeni medya, dijital dönüşüm, tasarım odaklı düşünme, pazarlama, psikoloji üzerine bolca okuyup faydalı olduğunu düşündüğüm kaynakları ve düşüncelerimi burada paylaşıyorum.

Özellikle teknolojinin insanların ve toplumların yaşam, düşünce ve iş yapış biçimi üzerindeki etkisini incelemek ilgi alanım.

1986 Bursa doğumluyum. Bursa Anadolu Lisesi, İstanbul ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Bölümünü tamamladım. 2012 yılında yayınladığım tezin içindeki pek çok önerme çoktan hayata geçti.

2006 yılında ilk stajım ile birlikte başladığım iş hayatında 9 farklı sektörde masanın farklı tarafındaki yer alarak tecrübe edindim. Diğer yandan bir girişimci olarak da çok fazla başarısızlık hikayesi yaşamanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuan 16 farklı sektörde faaliyet gösteren firmalara pazarlama ve dijital dönüşüm stratejileri danışmanlığı hizmeti veriyorum. Eğer size faydalı olabileceğimi düşünürseniz lütfen iletişime geçin.

Ekran Çağına Girmiş Bulunmaktayız

Geçenlerde Lovemarks kavramı yaratıcısı Kevin Roberts’in SiSoMo’sunu okuduktan sonra sizinle paylaşmayı düşünüyordum. Kevin Roberts yine hepimize çok yeni olan bir kavram ortaya atmış ve bizi yeni yeni kavramlarla tanıştırmaya devam etmişti. Bugün Bilişim Zirvesinde Wired Dergisi kurucularından, ağ ekonomisi ve siber kültür uzmanı Kevin Kelly de sunumunda bir kez daha Kevin Roberts’ı doğruladı ve medeniyetin artık ekrana doğru kaydığını, önümüzdeki 7 bin günde sadece TV ve bilgisayar ekranı değil çevremizde onlarca farklı ekran olacak.

Circa theatrePeki nereden geliyor bu SiSoMo ? Kevin Roberts’in icadı olan kelime görüntü,ses, hareket muhteşem üçlüsünün ilk iki harflerinde alınarak yapılmış. Kelly’nin de söylediği gibi etrafımız saran bu ekranlar ses, hareket ve görüntü ile artık iletilmesi gereken mesajları iletir, insanları eğlendirir ve yaşam tarzı haline gelir.

Roberts’in bu kitabı beş yıl önce yazması da onun  dehasının bir göstergesi. Artık günümüzde Iphone ve türevlerinden sonra tabletlerle artık ekranlar hayatımızın her anını işgal etmeye başlamış durumda. artık söyleyecek bir şeyiniz varsa yazmaktan çok Youtube’a video yükleyerek yapıyoruz. Böylece aktarmak istediğimiz mesajları daha çabuk ve ilgi çekici şekilde yapıyoruz.

Ben sizi daha fazla sıkmayayım. Ekranlar çağında sizi daha fazla sıkmayayım. Ama Sisomo’yu okumayı kesinlikle ihmal etmeyin. Kitap ana temaya uygun olarak olabilecek en görsel şekilde dizayn edilmiş. Hani şöyle bir venti latte ile birlikte tek oturumda bitirilebilecek türden.

Kamil Mehmet ÖZKAN

Kamil Mehmet ÖZKAN

◾️Digital Coach™️, New Media, Advisor, Speaker, Writer, Digital, Mobile, New World, New Customer, Istanbul, Gourmet Foods, Travel, Blogging

No Comments

Post a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.