Yeni medya, dijital dönüşüm, tasarım odaklı düşünme, pazarlama, psikoloji üzerine bolca okuyup faydalı olduğunu düşündüğüm kaynakları ve düşüncelerimi burada paylaşıyorum.

Özellikle teknolojinin insanların ve toplumların yaşam, düşünce ve iş yapış biçimi üzerindeki etkisini incelemek ilgi alanım.

1986 Bursa doğumluyum. Bursa Anadolu Lisesi, İstanbul ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Bölümünü tamamladım. 2012 yılında yayınladığım tezin içindeki pek çok önerme çoktan hayata geçti.

2006 yılında ilk stajım ile birlikte başladığım iş hayatında 9 farklı sektörde masanın farklı tarafındaki yer alarak tecrübe edindim. Diğer yandan bir girişimci olarak da çok fazla başarısızlık hikayesi yaşamanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuan 16 farklı sektörde faaliyet gösteren firmalara pazarlama ve dijital dönüşüm stratejileri danışmanlığı hizmeti veriyorum. Eğer size faydalı olabileceğimi düşünürseniz lütfen iletişime geçin.

Yeni Medya Düzeni

 

Yeni medyanın, geleneksel medya tarafından ilk defa bu kadar ciddiye alındığı dünkü konferans ülkemizde aslında bu konuda yapılmış ilk büyük organizasyon oldu. Doğuş Medya Grubu tarafından organize edilen konferansta başta Wired editörü Chris Anderson olmak üzere dünya çapında pek çok yıldız katıldı.

Dinleyiciler arasında ise Türk medyasının önde gelen isimleri, ajanslar, reklam verenler ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen ve çok yakın gelecekte söz sahibi olacak öğrenciler vardı.

Yaklaşık 500 konuk çok iyi bir organizasyonla ağırlandı. (Sadece öğle yemeğinden sonra kahve-çay vermemeleri David Goodman bölümünde birçokları Radyo 2.0 devrimini kaçırdı Gülümseme bana kızacaklar şimdi ama öyle. )

Cenk Uygur ve Seth Godin’e bağlandık, Panelde Christian Hernandez ve Levent Erden’le Sosyal madya kavramını tartıştık.

Sonuç olarak Yeni Medya Düzeni konferansı artık Yeni Medya’nın ülkemizde de rüştünü ispat ettiğini, en azından klasik medya devlerinin dikkatini çektiğini dün bize gösterdi. O açıdan çok önemli bir organizasyondu.

Devamını bekleriz.

Kamil Mehmet ÖZKAN

◾️Digital Coach™️, New Media, Advisor, Speaker, Writer, Digital, Mobile, New World, New Customer, Istanbul, Gourmet Foods, Travel, Blogging

No Comments

Post a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.