Yeni medya, dijital dönüşüm, tasarım odaklı düşünme, pazarlama, psikoloji üzerine bolca okuyup faydalı olduğunu düşündüğüm kaynakları ve düşüncelerimi burada paylaşıyorum.

Özellikle teknolojinin insanların ve toplumların yaşam, düşünce ve iş yapış biçimi üzerindeki etkisini incelemek ilgi alanım.

1986 Bursa doğumluyum. Bursa Anadolu Lisesi, İstanbul ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Bölümünü tamamladım. 2012 yılında yayınladığım tezin içindeki pek çok önerme çoktan hayata geçti.

2006 yılında ilk stajım ile birlikte başladığım iş hayatında 9 farklı sektörde masanın farklı tarafındaki yer alarak tecrübe edindim. Diğer yandan bir girişimci olarak da çok fazla başarısızlık hikayesi yaşamanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuan 16 farklı sektörde faaliyet gösteren firmalara pazarlama ve dijital dönüşüm stratejileri danışmanlığı hizmeti veriyorum. Eğer size faydalı olabileceğimi düşünürseniz lütfen iletişime geçin.

NY Times Chrome Özel – Yeni Gazete Formatı

Gün geçmiyor ki yeni medya alanında devrimci bir yenilik olmasın. Son olarak Google’ın bulut bilişim tabanlı işletim sistemi Chrome OS’a alıştırmak için açtığı mağazada NY Times ve birkaç gazete şimdiden yerini aldı.
Peki ne var bunda derseniz önce denemenizi öneririm. Chrome’a özel olarak geliştirilen tadarım sayesinde ipadde okuyormuş gibi NY Times gazetenizi okuyabiliyorsunuz.
Normal web formatında gazetelerin karşılaştığı en büyük problem olan tasarım konusu böylece bilgisayar tarayıcılarında da çözülmüş oluyor.
Ipadl birlikte değişen yayıncılık formatına klasik web tarayıcılarından da gelen bu destek yayıncılık sektörü açısından ümit verici. Kullanıcı tarayında da tam ekran seçeneği ile çok keyifli okuma deneyimi sağlıyor.
Umarım ülkemizdeki gazeteler de en kısa sürede böyle güzel çalışmalara imza atar da polis sirenine benzeyen haber sitelerinden kurtuluruz.

Kamil Mehmet ÖZKAN

◾️Digital Coach™️, New Media, Advisor, Speaker, Writer, Digital, Mobile, New World, New Customer, Istanbul, Gourmet Foods, Travel, Blogging

No Comments

Post a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.