Yeni medya, dijital dönüşüm, tasarım odaklı düşünme, pazarlama, psikoloji üzerine bolca okuyup faydalı olduğunu düşündüğüm kaynakları ve düşüncelerimi burada paylaşıyorum.

Özellikle teknolojinin insanların ve toplumların yaşam, düşünce ve iş yapış biçimi üzerindeki etkisini incelemek ilgi alanım.

1986 Bursa doğumluyum. Bursa Anadolu Lisesi, İstanbul ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Bölümünü tamamladım. 2012 yılında yayınladığım tezin içindeki pek çok önerme çoktan hayata geçti.

2006 yılında ilk stajım ile birlikte başladığım iş hayatında 9 farklı sektörde masanın farklı tarafındaki yer alarak tecrübe edindim. Diğer yandan bir girişimci olarak da çok fazla başarısızlık hikayesi yaşamanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuan 16 farklı sektörde faaliyet gösteren firmalara pazarlama ve dijital dönüşüm stratejileri danışmanlığı hizmeti veriyorum. Eğer size faydalı olabileceğimi düşünürseniz lütfen iletişime geçin.

Artık Yıldızları Görebiliyorum

20110615-122344.jpg

Çocukluğum Bursa’nın şirin bir dağ kasabasında geçti. O zamanlar çok da kıymetini bilmeden bolca sahip olduğumuz yıldızları saymaya çalışırdık. Sırtını yere verip gökyüzünün o sonsuzluğunda kaybolurduk. Ne zamanki İstanbul’a geldim. Artık yıldız göremez oldum. Hep kendi kendime hayıflanırdım keşke daha fazla seyretseydim yıldızları elimde imkan varken…

Geçenlerde iPad’e yüklediğim bir uygulama benim bu hasretimi sanal da olsa giderdi. Star Walk bu sihirli uygulama. Cihazın pusula ve gps altyapısın kullanarak gökyüzündeki yıldızları görmenizi sağlıyor. Hem de sadece çevirdiğiniz yöndeki yıldızları görüyorsuz. Gündüzleri bile. Ben bu yazıyı yazarken Güneş yeni Merkür’ü geçmişti mesela… Bu arada gökyüzünde dolaşan uyduları da görebiliyorsunuz.

Cihazlar Moore yasasına uygun olarak gelişiyor, insan hayal gücü ise bu cihazları nasıl daha verimli ve işlevsel kullanılabiliri devamlı araştırıyor. Üç yıl öncesinde hayal bile edemeyeceğimiz şeyleri bugün artık elimizdeki mobil cihazlarda yapablir konumdayız. Son dönemde araştırdığım tüketicinin değişen alışveriş yapış şekillerini de yakında burada sizlerle paylaşacağım.

Bol yıldızlı geceler…

Kamil Mehmet Özkan
@kamilozkan

Kamil Mehmet ÖZKAN

◾️Digital Coach™️, New Media, Advisor, Speaker, Writer, Digital, Mobile, New World, New Customer, Istanbul, Gourmet Foods, Travel, Blogging

No Comments

Post a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.