Yeni medya, dijital dönüşüm, tasarım odaklı düşünme, pazarlama, psikoloji üzerine bolca okuyup faydalı olduğunu düşündüğüm kaynakları ve düşüncelerimi burada paylaşıyorum.

Özellikle teknolojinin insanların ve toplumların yaşam, düşünce ve iş yapış biçimi üzerindeki etkisini incelemek ilgi alanım.

1986 Bursa doğumluyum. Bursa Anadolu Lisesi, İstanbul ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Bölümünü tamamladım. 2012 yılında yayınladığım tezin içindeki pek çok önerme çoktan hayata geçti.

2006 yılında ilk stajım ile birlikte başladığım iş hayatında 9 farklı sektörde masanın farklı tarafındaki yer alarak tecrübe edindim. Diğer yandan bir girişimci olarak da çok fazla başarısızlık hikayesi yaşamanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuan 16 farklı sektörde faaliyet gösteren firmalara pazarlama ve dijital dönüşüm stratejileri danışmanlığı hizmeti veriyorum. Eğer size faydalı olabileceğimi düşünürseniz lütfen iletişime geçin.

Kovana Çomağı Sokmak, Poke The Box!

seth-godin

Hayatta bazı olumsuzluklar başka güzelliklere sebep olabiliyor. Deniz otobüsünün olumsuz hava koşulları sebebiyle iptal olması benim Seth Godin’in son kitabı “Poke The Box: İş Dünyasının Bilinen Sınırlarını Aşmak” kitabı ile tanışmama sebep oldu.

Seth Godin yıllarca önce Mor İnek ile tanıdığım günden beri çılgın fikirlerini hep takip etmeye çalıştım. Son kitabını okumaya henüz vakit bulamamıştım ki hava koşulları yardımcı oldu. Güncel olarak takip etmek için sethgodin.typepad.com isimli bloguna e-mail veya RSS beslemesi yoluyla abone olabilirsiniz. Son kitabına gelecek olursak kovana çomak sokmakla başarıya ulaşma yolları arasındaki ilişkiyi irdeliyor. Hata yapmaktan korkmanın anlamsızlığını, günümüz koşullarında devamlı olarak bir şeyler yapmanın yapmaya başlamanın gerekliliğini kaleme almış.

90 sayfalık kitap bir kahve seansında bitecek türden kısa akıcı ve çarpıcı.

Kitaptan size güzel bir alıntı ile bitireyim:

Hayatta başarılı iş yapmak için 7 zorunluluk:

1 – Farkında olmak

2 – Eğitimli olmak

3 – İletişim halinde olmak

4 – Tutarlı davranmak

5 – Belirli bir birikim oluşturmak

6 – Üretken olmak

7 – Cesaret ve tutkuya sahip olmak.

Keyifli okumalar.

Kamil Mehmet ÖZKAN

◾️Digital Coach™️, New Media, Advisor, Speaker, Writer, Digital, Mobile, New World, New Customer, Istanbul, Gourmet Foods, Travel, Blogging

No Comments

Post a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.