Yeni medya, dijital dönüşüm, tasarım odaklı düşünme, pazarlama, psikoloji üzerine bolca okuyup faydalı olduğunu düşündüğüm kaynakları ve düşüncelerimi burada paylaşıyorum.

Özellikle teknolojinin insanların ve toplumların yaşam, düşünce ve iş yapış biçimi üzerindeki etkisini incelemek ilgi alanım.

1986 Bursa doğumluyum. Bursa Anadolu Lisesi, İstanbul ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Bölümünü tamamladım. 2012 yılında yayınladığım tezin içindeki pek çok önerme çoktan hayata geçti.

2006 yılında ilk stajım ile birlikte başladığım iş hayatında 9 farklı sektörde masanın farklı tarafındaki yer alarak tecrübe edindim. Diğer yandan bir girişimci olarak da çok fazla başarısızlık hikayesi yaşamanın haklı gururunu yaşıyorum. Şuan 16 farklı sektörde faaliyet gösteren firmalara pazarlama ve dijital dönüşüm stratejileri danışmanlığı hizmeti veriyorum. Eğer size faydalı olabileceğimi düşünürseniz lütfen iletişime geçin.

Mobil Cihazların Tarihi ve Günümüzde Mobil Pazarlama

Teknolojideki gelişim hızı arttıkça çok çabuk unutuyoruz. Elimizdeki gelişmiş cihazların 3-5 yıl önceki ilk serilerine bile eski çağlara ait, müzelerin ilgili köşesinde çürümesi gereken gereçler olarak bakmaya başladık.  Elinizde tuttuğunuz X megapiksel fotoğrafı çekerken aynı zamanda dünyaya canlı olarak yayınlama fırsatı sunan, bununla da yetinmeyip aynı anda yatırımlarınızı yönetirken ofisinizi izlemenizi sağlayan cihazlar maalesef bir gece ansızın fabrikaların üretim bandından çıkmadı. Daha önce de yazdığım gibi tablet cihazlar konusunda ilk patent 1888 yılında alındı. Günümüz tabletlerinden oldukça uzak bir yapıda olsa da temel fikir aynıydı. Bugüne kadar sayısız mucid ve araştırmacının her adımda üstüne birşeyler ekleyerek elimizdeki son model cihazların ortaya bir dünyadan bahsediyoz. Bu gelişim durmuş değil, aksine daha da hızlanarak devam ediyor. Yukarıda mobil cihazların ve pazarlamanın kısa bir özetini yapmak istediğim özet sunumu bulabilirsiniz. Aşağıda ise günümüzün en büyük pazarlama kanallarından mobil pazarlama ile ilgili AF-Studio.pl ve Super Monitoring’in hazırladığı kapsamlı mobil pazarlama infografiği ile günümüzde mobil pazarlama trendlerine göz atabilirsiniz. Mobil pazarlama dünyasını anlamak için iyi bir özetle karşılaşacaksınız.
Infographic-2013-Mobile-Growth-Statistics-Large

Kamil Mehmet ÖZKAN

◾️Digital Coach™️, New Media, Advisor, Speaker, Writer, Digital, Mobile, New World, New Customer, Istanbul, Gourmet Foods, Travel, Blogging

No Comments

Post a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.